Po Jižní Koreji následoval let do Bangkoku, na který jsem se neuvěřitelně těšila, protože to byl multisektor Dubaj - Bangkok - Hong Kong - Bangkok - Dubaj, což znamená, že jsme dostali parádních 48 hodin v Bangkoku. A ještě že tak, jinak bych z Bangkoku nic neviděla, maximálně výklenek pyšně hlásící "ATM 24/7", ze kterýho se při bližším prozkoumání vyklubalo jen grafitti na zdi.
Ale zpátky k těm prvním 24 hodinám v Bangkoku. Začalo to klasicky hodinovým odchodem z hotelu a pokračovalo to honem za směnárnou. Dám vám jednu radu - jestli pojedete někdy do Bangkoku, rozměňte si peníze předem, ať pak neztrácíte čas celodenním pobíhaním po městě a hledáním směnárny. Zvlášť, pokud plánujete cestu okolo Vánoc, kdy jsme tam byli my a, světě div se, většina podniků má zavřeno.
Priorita číslo jedna (jako po každým letu) bylo jídlo. A protože Maggie (jedna z letušek) měla vyhlídlou restauraci s michelinskou hvězdou a my ostatní holky chtěly někam, kde po požití místní kuchyně nebudeme muset utíkat na nejbližší záchod, rozhodly jsme se vydat právě do této restaurace. Zvládly jsme si dokonce objednat taxíka a dojely na místo. No, a tady začíná ten dobrodrůžo den.
První, co jsme zjistily bylo, že se na stůl stojí fronta a mají tu “waiting list”. Kdo by to taky u michelinské restaurace čekal, že? My jsme ale měly opravdu hlad a když už jsme tu jednou byly, tak jsme si řekly, že počkáme. Zapsaly jsme na waiting list svoje jména a počet lidí a čekaly.
Po asi 10 minutách čekání jsem jen tak ze srandy prohodila "to by byla sranda, kdyby tady nebrali karty". Haha. A v tom jsme na dveřích uviděly nápis "cash only". Úsměv ze rtů nám zmizel rychleji než nehlídaný alkohol z vozíku na letu do Moskvy. Od kdy sakra michelinský restaurace berou jenom hotovost?! Zvlášť v pokoronavirový době?! Každopádně, neměly jsme u sebe ani jeden won (korejská měna), takže jsme se chtě nechtě musely vydat jinam. Tady bych ráda taky poukázala na závislost naší generace na internetu, v tomto případě především na online mapách, bez kterých jsme byly úplně ztracený. Protože hledání vhodné restaurace bez vědomí toho, kde jste, kam se vydat a s vědomím toho, že zpět na hotel je to sakra daleko je celkem naprd.
Kdo mě zná, ví, že kombinace unavená + hladová je u mě zabijácká. Co mě k tomu dokáže vytočit ještě víc, jsou nerozhodný lidi.
Ujala jsem se tedy role vůdce hladové smečky a dovedla nás do menšího obchoďáku, kde by jídlo mohlo být stravitelný pro naše evropský žaludky a záchody by mohly být čistý. Po několika hodinách nedobrovolnýho hladovění jsme se tak konečně najedly.
Dalším krokem bylo směnit peníze, protože bez toho si tam neobjednáte ani taxi, natož tuktuk.
Tady přichází druhý brilantní přání Maggie zajít do jedné určité směnárny, která má údajně nejlepší kurz a sídlí v jednom obchoďáku nedaleko od nás. Zázračným způsobem jsme si teda objednaly další taxi do dalšího obchoďáku a začal hon na směnárnu. Po půl hodině hledání se Maggie rozhodla zeptat na směr a s jejími instrukcemi "počkejte tady, já se půjdu podívat o patro níž a vrátím se" odešla. Zůstala jsem já ještě s dalšíma dvěma holkama, který vypadaly, že jim je úplně šumák, kam se půjde a byly by spokojený i kdybychom stály ve stoce s krysama. Mně to teda ale jedno nebylo, protože už bylo 6 večer a z Bangkoku jsem zatím viděla jen michelinskou restauraci (zvenku), křižovatku se spoustou drátů a teď jsem koukala na nějakou thajskou reklamu na ten obchoďák, ve kterým jsme trčely a která vůbec nedávala smysl.